Na co należy uważać, kupując nowe auto z salonu?


Categories:

Stoisz właśnie przed wyborem zupełnie nowego auta? Chcesz kupić coś, co będzie ci znakomicie służyć latami i z czego będziesz zadowolony nawet i po dziesięciu latach? Prawdopodobnie masz już więc na oku kilka opcji. Możliwe jest również, że wcześniej popatrzyłeś sobie na niektóre samochody używane, ale koniec końców doszedłeś do wniosku, że wolisz jednak zrobić „zakupy” w klasycznym profesjonalnym salonie.

Jeżeli tylko cię na to stać i nie będzie to zbyt dużego obciążenie dla twojego domowego budżetu, jak najbardziej wolno ci to zrobić. Gdy kupujesz nowe auto, na pewne kwestie musisz jednak szczególnie uważać. Nie chcesz przecież, by ktokolwiek cię oszukał. A to niestety zdarza się nie tylko przy kupowaniu samochodów używanych, ale również i podczas kupowana samochodów nowych z salonów.

Oszustwa w tym przypadku nie są jednak aż tak widoczne. Nawet trudno je nazwać oszustwami, bo wszystko odbywa się zgodnie z prawem, tyle że tylko manewruje się tobą w taki sposób, abyś ostatecznie zdecydował się na coś, na co w rzeczywistości nie chciałbyś się wcale decydować. Po co się to robi? Gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Masz wybrany podobający ci się model auta i udajesz się po niego do salonu, a tam od razu zostajesz zasypany pytaniami o to, czy przypadkiem nie chcesz dodać do niego dodatkowych form zabezpieczenia, super wygodnych obić wykonanych z prawdziwej luksusowej skóry albo może dynamicznej jednostki napędowej. Masz do wyboru całe mnóstwo nowych dodatkowych opcji.

Sprzedawcy potrafią tak tobą manewrować, że ostatecznie decydujesz się na przynajmniej kilka z nich. Dzięki nim auto zostaje ulepszone, ale od razu zaczyna też znacznie więcej kosztować. Nie daj się więc zwieść tym sztuczkom marketingowym. Zanim na cokolwiek się zdecydujesz, zastanów się dwukrotnie nad tym, czy aby na pewno tego potrzebujesz. Albo sięgnij jednak po samochody używane. Za nie często płacisz mniej, a jednak zyskujesz więcej.