Jak bezpiecznie poruszać się po drogach?


Categories:

Nie musisz być najlepszym kierowcą świata, by w sposób bezpieczny i niezagrażający innym poruszać się po polskich czy nawet zagranicznych drogach. Rób to po prostu najlepiej jak potrafisz. Zawsze stosuj się do przepisów i podstawowych zasad ruchu drogowego, obserwuj drogę i to, co dzieje się wokół niej oraz zwracaj uwagę na reakcje innych kierowców, starając się je czasem wręcz przewidywać (w ten sposób jesteś w stanie zapobiec wielu stłuczkom). No i bądź też gotowy na to, że nawet najlepszym zdarzają się wpadki.

Skoro więc sam jesteś jeszcze początkującym lub nie do końca doświadczonym kierowcą, tym bardziej musisz zachować maksymalną ostrożność na drodze. Miej ograniczone zaufanie zarówno do innych, jak i do siebie samego. Przygotuj się też na to, że nawet tobie mogą przytrafić się jakieś mniej przyjemne zdarzenia i nawet tobie w pewnym momencie może przydać się holowanie auta albo jeszcze inna specjalistyczna usługa, która pozwoli ci szybko i sprawnie wyjść z opresji.

A to właśnie tego typu usługami zajmują się firmy i instytucje świadczące pomoc drogową. Na pewno je znasz. Możliwe, że już kilkukrotnie natknąłeś się na dane kontaktowe do podobnych organizacji, tyle że do tej pory uważałeś, że nie będą ci one do niczego przydatne. Teraz, gdy jesteś już pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego, powinieneś właśnie zawsze mieć pod ręką numer do jakiejś solidnej i godnej zaufania pomocy drogowej. Tak na wszelki wypadek.

Oczywiście świetnie będzie, jeżeli ten numer nigdy ci się do niczego nie przyda, ale nie możesz tego założyć i nie możesz wierzyć w to, że nigdy nic złego ci się nie przytrafi. Nawet jeśli sam zawsze będziesz jeździć zgodnie z przepisami, nie powinieneś zakładać, że inni kierowcy będą postępować tak samo. Z tego względu pomoc drogowa zawsze powinna widnieć gdzieś wśród adresów w twoim telefonie komórkowym. Po prostu lepiej mieć do niej numer w łatwo dostępnym miejscu, by w razie czego od razu się pod niego zgłosić.